MÝTUS 5. Skutočnosť, že olivový olej môže nahradiť krém.

"Všetky tieto vaše krémy a séra, to je legalizované kradnutie peňazí. Kúpte si v supermarkete olivový olej za 10 EURO za liter. A budete šťastná."

Všeobecne, oleje zo semien a osiva sú v poriadku. Obsahujú nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú životne dôležité pre pokožku. Existujú ľudia, u ktorých sa niektoré mastné kyseliny nemôžu syntetizovať, alebo sa syntetizujú zle. Táto vrodená vada nie je príliš častá, ale aj tak. Taký človek môže náhodou nájsť spásu v banálnom olivovom oleji z obchodu s potravinami, ktorý obsahuje kyselinu, ktorá mu veľmi chýba. Ona môže napríklad kompenzovať deficit v našej pleti, deficit kyseliny linolovej a kyseliny olejovej, a my budeme okamžite vidieť zdravotné benefity, a do istej miery budeme úplne spokojní. Túto metódu, samozrejme, možno považovať za "náhodnú", aj je niekedy efektívna, zaplatili ste a boli ste spokojný a šťastný. Môžete sa tešiť, zatiaľ kým ste mladý.

Avšak, olejové a linolové kyseliny "riedia" hornú lipidovú vrstvu pokožky, čo vedie v priebehu času k tomu, že sa môže pokožka stať ešte suchšou a nechránenou. To je dôležité najmä pri starnúcej pleti. Krémy proti takémuto procesu sú v podobe ďalších zložiek. V oleji ich nenájdete. Preto radšej použite olivový olej do šalátu, a na kožu použite zložitejšie kozmetické prípravky na báze oleja. Tieto prípravky môžu vyživiť súčasne bazálne vrstvy, alebo stimulovať fibroblasty. Takto emulgovaný olej na koži bude pracovať takmer rovnako, ako čistý olej. To znamená, že ak je otázka, čo je lepšie - nepoužívať vôbec nič, alebo použiť olivový olej, odpoviem, že je  lepší olej. V prípade, že alternatívou je buď olivový olej, alebo kozmetický prípravok, ktorý bol vybraný pre vás  kozmetičkou, som pre druhú možnosť.

Skutočnosť, že kozmetické oleje sú lepšie ako krémy, vždy nie je taká. Pre aký typ kože? V ktorých prípadoch? Všeobecne platí, že pokiaľ ide o určité "priemerné starnutie kože", potom áno, dať peniaze na kozmetiku na báze oleja, je dobré riešenie. V takom prípade môžete použiť zložky rozpustné v tuku, pre požadovaný vek kože. Ale ak vám záleží a chcete vybrať preparát pre konkrétnu osobu, môžete nájsť veľmi efektívne liečivo rozpustné vo vode.

Ak máte všeobecne viac radi mastnú krémovú textúru, nech sa páči. V čom môže byť nebezpečenstvo? Napodiv konštatujeme, že je ním dehydratácia. Všetky oleje vytvoria film. Mohlo by sa zdať, že vlhkosť sa neodparí z povrchu, že neznižuje stratu vlhkosti, nie? A v skutočnosti, sa zároveň postupne spomaľuje metabolizmus a prenos vody v horných vrstvách kože z hĺbky. Ako to tomu dá vyhnúť? Pravidelne robiť píling. Ak používate olej, mali by sa prevádzať pílingy dvakrát týždenne. Iba na rovnom povrchu, sa zbavíte odumretých buniek, olej bude rovnomerne nanesený a dosiahne svoje ciele. Pokiaľ ho dáte na nevyčistenú pleť, oni ju impregnujú a potom tá ťažká olejovitá hmota "skĺzne" pri ústí mazových žliaz, vytvorí zátku a získate zlú pleť, upchaté póry a zápal.

To isté platí pre telové oleje. V Maroku a ďalších krajinách, kde sa ľudia radi natierajú olejom, a to že predtým v hammame použijú píling, veru nie je náhoda. Potom olej funguje perfektne a koža sa stáva hladkou a hydratovanou. Ak píling zanedbávame, koža zostane suchá a drsná.

A posledná vec, pre ktorú olej glorifikujú a dávajú mu nadprirodzené schopnosti. Stretávame sa s vyhláseniami, že všetky olejové koncentráty majú "vysokú energetickú hodnotu, pretože sú živé a krémy sú mŕtve." No čo, na to môžem povedať, ak veríte v mimozmyslové vnímanie, potom to tak môže byť.

MÝTUS 4. O karcinogénnych parabénoch.

4.jpg

"Parabény spôsobujú rakovinu!"

Parabény – výborné konzervanty. V dostatočne nízkej koncentrácii dokážu to, že obsah nádobky s krémom, sérom zachová trvanlivosť podľa ustanovenia o pravidlách Európskej únie 36 mesiacov (neotvorené) a 12 mesiacov (po otvorení). Ďalšie výhody parabénov sú tie, že len zriedka sú schopné vyvolať podráždenie. A nie sú v interakcii s účinnými látkami, a preto nemajú vplyv na účinnosť látok. Kombinácia týchto vlastností robí z parabénov naozaj jedinečnú súčasť.

Prečo sa teda stali strašiakom v kozmetike?

História je takáto. Štúdie na potkanoch, ktorej výsledky boli zverejnené v roku 1998, ukázali, že niektoré parabény - najmä butylparabén a metylparabén majú slabý, estrogénu podobný účinok. A bolo naznačené, že môže mať vplyv na tkanivo hormonálneho receptoru, a tým vyvolať vznik rakoviny. Napríklad, niektoré nádory prsnej žľazy, citlivé na hormóny.

O dva roky neskôr, mammológ Philip Darbre zverejnil štúdiu z 20 vzoriek tkaniva rakoviny prsníka a analýzy, ktorá potvrdila prítomnosť parabénov. Darbre tvrdil, že parabény sa tam dostali ako súčasť deodorantov, a viedli k vzniku rakoviny. Avšak nie sú žiadne argumenty a dokonca ani dôkazy o správnosti štúdia! Nikam to neviedlo. Z nejakého dôvodu sa nezachovali dáta, boli stratené vzorky skla, a tak ďalej.

Avšak, v roku 2000 sa svet vysporiadal s parabénovou paranojou. Je prirodzené, že bolo treba viac študovať prsné tkanivo postihnuté rakovinou. Napríklad 20 nemôže slúžiť ako dôkaz, aby bol experiment považovaný za vedecký výskum, skôr než sa potvrdí téza, je potrebné preskúmať nie 20, ale 100 prípadov, a to za štandardných podmienok takýchto štúdií, ktoré sú v súlade so všetkými pravidlami, pod neúprosnou kontrolou, a nie podľa štandardov kozmetického a farmaceutického priemyslu. Do štúdie boli zapojení American Cancer Society, FDA Office of Food and Drug Administration (FDA) a škandinávska Society of Cosmetic chémia. V dôsledku toho sa v roku 2008 vypracovala správa ako 80 stranový zostavený dokument na základe analýzy viac ako tisíc, a bol zverejnený nezávislý výskum a pozorovanie. A výsledkom týchto štúdií bolo konštatované, že použitie parabénov vo všetkých druhoch prípravkov v kozmetickom priemysle nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo.

V rovnakej dobe sme mimochodom zistili, že za prvé je hormonálna aktivita parabénov 100 000 krát menšia, než u ľudských hormónov. Po druhé, parabény pri požití, kde sú transformované sa technicky nemôžu dostať do receptorov. A to aj keď estrogén stráca v organizme silu. To znamená, že sa stráca aj teoretická možnosť nájsť parabény v prsnom tkanive pacienta. Ak nie sú, samozrejme, špecificky zavedené striekačkou.

Ale mediálna hystéria už začala. Tlač zverejnila, že dezodoranty s parabénmi spôsobujú rakovinu prsníka a šampóny s parabénmi sú príčinami mozgových nádorov. Zároveň si nikto nedal prácu upresniť, že parabény neobsahujú iba šampóny, ale aj sójové bôby, fazuľa, mrkva a jahody. A nachádzajú sa aj v zelenom čaji. Samozrejme, že v šampóne a v krémoch sú parabény syntetizované, nie  prírodné, je to lacnejšie. Ale molekula je stále rovnaká.

Ale len veľmi málo ľudí chce počuť, že všetky represie boli založené na chybnej štúdii, a neboli potvrdené jej výsledky. A skutočnosť, že je "vina" na strane parabénov a ich schopnosti jemne dráždiť citlivú pokožku. Aj v prípade, že sa nachádza v médiu v koncentrácii nad 1%. Normálna pracovná koncentrácia, pri ktorej je zaručená bezpečnosť výrobku je 0,4 až 0,8%.   

Ale aj napriek tomu, od roku 2014 vo Francúzsku nesmú byť použité v kozmetických  prípravkoch určité druhy parabénov - izopropyl, izobutyl, pentyl a benzylparabénom (isopropyl-, isobutyl-, pentyl, benzylparabénom). Pre bezpečnosť kozmetických výrobkov iniciovali komisiu, a prijali tento zákon, aj keď je bezpečnosť použitia parabénov v prípustných koncentráciách a potvrdzuje to rad štúdií, chcú ďalší výskum. Zatiaľ žiadne parabény nemôžu byť ani v krémoch, ani dokonca v šampónoch, sprchových géloch a ďalších prípravkoch, ktoré sa odplavujú z kože.

Ale je tu paradox!  Zákaz nebude mať vplyv na lieky, tam im zostáva konštantný príjem.
Logika je pre mňa celkom záhadná. 

Je zrejmé, že je už obrovské množstvo bezparabénnych výrobkov a znamená to, že ich výrobcovia sú na strane podpory mýtov o nebezpečenstve parabénov. Je to výhodné pre nových výrobcov a ich konzervačné látky, pretože ich výrobky sú drahšie (prinajmenšom preto, že neobsahujú parabény), a tiež môžu napísať na tégliky bez parabénov a ako marketingová technika to funguje veľmi dobre.

Čo môžeme povedať o týchto nových konzervačných látkach? Nemáme o nich veľa informácií. A, bohužiaľ, nie sú rozhodne lepšie ako parabény. Po prvé, mnoho z nich sa objavilo v poslednej dobe, po zákaze testovania na zvieratách. Z tohto dôvodu potvrdenie o bezpečnosti existuje iba in vitro, a nie in vivo. Avšak nie dáta genotoxicity, kumulatívnej toxicity, a tak ďalej, a tie neviete získať bez pokusov na zvieratách. Po druhé, nemôžeme s istotou povedať, že sú skutočne stabilizované preparáty počas 36 mesiacov, ako to vyžadujú predpisy ES. Nie je zriedkavé, že prostriedky a nové konzervačné látky strácajú stabilitu o pol, až dva roky, a tie sa musia stiahnuť z trhu. (Ja, ako odborník na kozmetickú bezpečnosť Komisie ES v procese o prerokúvaní konfliktných situácií sa často stretávam s prípadmi kontaktnej dermatitídy, čo je takmer vždy po použití organických prípravkov bez parabénov. A za tretie, aby bola zaistená bezpečnosť krému, koncentrácia konzervačných látok novej generácie je nepomerne vyššia ako koncentrácia parabénov. (Napríklad, k udržaniu celého objemu musí byť obsah  parabénov 0,2% , alebo 1-2% nových konzervantov) tiež, tie ktoré neobsahujú parabény, často však spôsobujú alergické reakcie. Ale obchodníci a výrobcovia alternatívnych surovín kvôli parabénofobií vedia pekne zbohatnúť. Okrem toho, že je to fóbia, významne prispela k nárastu nákladov na výrobu kozmetiky. V budúcnosti pravdepodobne ceny kozmetických prípravkov budú aj naďalej rásť.

MÝTUS 3. Nebezpečenstvo používania prístrojov na čistenie tváre.

3.jpg

"Prístroje pre každodennú starostlivosť o pleť, ako elektrické kefky pre čistenie všetkých typov pleti - naťahujú kožu. Ak sa budú používať každý deň, stanem sa šarpejom "!

Tieto zariadenia spúšťajú mäkké mechanické vibrácie, je to vynikajúca fyzio terapia so stimuláciu krvného obehu a vplyvu svetla robí ľahký píling. Nakoniec, štetec, bez ohľadu na to, aký je jemný, pár jemných vrstiev epidermy odstráni. Po takomto účinnom čistení všetky krémy a séra, ktoré sa potom aplikujú na tvár majú zreteľne vyššiu účinnosť.

Ale je dôležité správne používať tieto zariadenia, na vlhkú pokožku, bez vyvíjania tlaku na kefku a viesť ju pozdĺž masážnych línií. To je koncept ," napínania línií kože", sú rovnaké ako "Langerova linka," to sú línie, ktoré sú uložené v koži po kolagénových vláknach. Alebo tzv. "Masážne línie". Je to pre ne, ako keď chirurgovia robia operáciu a jej hojenie a jej proces bol optimálny.

Po nich treba viesť štetec, ak čistíte tvár strojovo. Najdôležitejšia je rýchlosť, akou sa pracuje, a prítlačná sila. Po tejto procedúre, človek môže mať ružovú tvár, môže mať pocit, že "prišiel k tónu."
Ale modriny, podráždenie, červené škvrny by nemali vzniknúť. Ale v prípade, že prechádzame nasucho po tvári, po masážnych líniách, môže dôjsť k poškodeniu kože, najmä, ak je jej elasticita už znížená.

Tak to býva, že chyba ale nie je v prístroji, ale v rukách, teda v ľudskom faktore. Samozrejme s výnimkou precitlivenej pokožky, pretože tá nemá rada mechanickú stimuláciu, má zníženú bariérovú funkciu, s vysokým rizikom rýchleho zápalu pokožky a je citlivá na podráždenie. V prípade pochybností, treba pokožku na minútu najprv otestovať. Ak sa do druhého dňa neobjavia problémy, ako aj suchosť pokožky, môžeme pokračovať v ošetrení na dobu troch minút.

Počuli sme, že používanie týchto zariadení v pokožke štiepi kyselinu hyalurónovú. Vašu vlastnú prirodzenú "hyaluronku" samozrejme, nemôžu zničiť. Okrem toho, každý pravidelný píling (v priemere dva krát mesačne, a to bez traumy a podráždenia) má povzbudzujúce účinky a pomáha zachovať pružnosť pokožky a pevnosť, okrem iného predlžuje životnosť kyseliny hyalurónovej. Ale výplne na báze kyseliny hyalurónovej sa rozptýlia rýchlejšie, ako s nejakým iným mechanickým pôsobením. Ale iba v oblasti, kde sa vlastne nachádza. Ak máte akékoľvek výplne na lícach, čele, čistením sa nič nestane.

SPEVNENIE & LIFTING - nová procedúra od HL

Salon Persona, ako partner spoločnosti HL mal príležitosť medzi prvými na Slovensko vyskúšať novu radu Perfect Time a procedúru Spevnenie a Lifting.

Perfect Time - exkluzívna a vysoko účinná línia prémiových produktov určených pre zrelú pleť a je založená na používaní inovatívnych lipopeptidy, esenciálnych aminokyselín a účinných extraktov, ktoré svojím pôsobením dodávajú pokožke mladší vzhľad. 

Tešíme sa na novu procedúru od apríla 2017.

MÝTUS 2. Skutočnosť, že drahé a lacné prostriedky sa líšia iba v obaloch.

"Nevidím dôvod, prečo utrácať peniaze za drahú kozmetiku. Platiť za obaly ?! To nie je môj štýl. Masový trh, je desaťkrát lacnejší, a nefunguje horšie a niekedy funguje aj desaťkrát lepšie! "

Balenie krémovluxusných značiek je naozaj odlišné v rozpočte. To nevidí len slepý. Sklo a keramika namiesto plastu, reliéfne zlato namiesto čiernej farby, porcelánové lyžice, zamatové podstavce, áno týmto sa nemôže masový trh chváliť. A áno, to sa stáva, že vonkajší dizajn, plus farbivá a vône a parfum je všetko, prečo krém stojí €50. A len tým sa od krému za €5 líši. V sú nich rovnaké zložky.

Ale býva to aj inak.Pozrime sa na každý z týchto prípadov.
Prvý z nich, v ktorom ide o rozdiel medzi krémom za €50 a krémom za €5. V skutočnosti si môžete dať medzi ne znamienko rovnosti. Jedná sa o pomerne bežnú vec.

Vo svete je relatívne málo firiem, ktoré majú svoje vlastné laboratórium a vyrábajú kozmetiku pre seba. Drvivá väčšina má zmluvu so spoločnosťami, ktoré ponúkajú na predaj štandardné vzorce kozmetiky. Vo veľkých firmách môžu byť stovky takýchto vzorcov, v malých desiatky. A riaditeľ marketingu pre kozmetickú firmu (áno, niektorí nemajú ani chemikov!) objednáva vo firme, a vyberie štandardné výrobky. Napríklad potrebuje hydratačný krém. Má päť výrobkov, tri dá vyskúšať účtovníčkam, jeden sekretárke, a možno jeden svojej žene. A na základe toho spraví svoj výber. Ďalej pridajú do výrobku farbivo a parfumy, od iného výrobcu (ktorá sa špecializuje na ne), produkt naplní do téglikov a túb od tretej firmy, nalepí nálepku so značkou, a dá do predaja na police v obchodoch. Akú cenu mu určí predajca, závisí od mnohých faktorov, vrátane tých, v akých sa pohybuje táto značka N, ale nie od štandardných nákladov. Rovnaká norma sa môže riadiť len rovnakými parametrami, vyberiete si značku Z.

Vône a obaly kúpi firma inde, a predajná cena je tiež priradená iná. Výsledkom je, že dva rovnaké produkty stoja vedľa seba na polici a rozdiel v hodnote môže byť až do výšky €100, alebo viac.

Ale nemôžeme prísť k záveru, že drahé krémy sa nikdy a za žiadnych okolností okrem iného obalu nelíšia od krémov masového trhu, to by bola chyba. Existujú prípady aj opačné. Napríklad, sú tam účinné látky, ktoré sú samy o sebe drahé a rozpočet na krém nepustí.

Napríklad, brusnicový olej. Použili sme ho v jednom z prípravkov kúpeľného radu. Kanadská brusnica rastie v jazerách a močiaroch. Hlavičky zrejú pod vodou v hĺbke niekoľkých metrov, voda musí byť úplne priezračná, pretože by brusnice hnili. Celá úroda dozrieva v rovnakom čase, v určitom okamihu vybuchnú "airbagy", umiestnené v stonkách, roztrhnú sa, a jazero doslova exploduje. Nad vodou sa v jednej minúte spustí fontána červených bobúľ, každá vo veľkosti čerešne. Plody sa musia zbierať sieťami po dobu len dvoch hodín, lebo by zhnili. Viete si predstaviť, náklady na túto činnosť? Klasické brusnice sa môžu zbierať ručne alebo strojom, nie v zhone. Počas sezóny je ich veľmi veľa. Ale klasická brusnica nemá aktívne zložky, ktoré má brusnica z jazera, ktorej liečivé účinky sú oveľa silnejšie.

Najzaujímavejšie je v tomto prípade to, že na etikete bude označená ako brusnica presne tak isto. Nikto nebude vedieť, koľko úsilia a peňazí sa vynakladá, na zber na tomto konkrétnom jazere Cranberry. A laici, vyzbrojený lupou budú čítať zloženie, a budú vravieť: "?! No, ako satento krém sa líši od toho, čo za rohom predávajú po €5"?.

Tu samozrejme vyvstáva otázka, či výrobcovi dáva zmysel, aby používal drahé suroviny, a to znamená, že výrobná cena výrazne vzrastá, a cena za produktpredsa nemôže stúpať donekonečna, a zisk na konci bude menší a stále nikto neocení vaše úsilie?

Podľa môjho názoru, ak ste profesionálny výrobca kozmetiky, ktorý nepredáva zákazníkovi v obchode, ale salónom krásy, áno, vtedy to má zmysel. Vzhľadom na to, že klient a kozmetička často potrebujú rôzne veci. Prvý z nich - krásny obal, krásne meno, a pocit, že ste vlastníkom celej tejto krásy. Druhá, kozmetička, potrebuje výsledok. V prípade, že účinok postupu nie je preukázateľný, už sa k nej klient nevráti. (Takže, mimochodom, profesionálna kozmetika je zriedka balená v drahých obaloch. Nie je to o obaloch.)

Ďalším prípadom je, kedy si značka v drahom segmente dáva oprávnene vysokú cenu. Základ akejkoľvek kozmetiky, inými slovami, nie sú aktívne zložky, ale základná emulzia, do ktorej sú pridané. To má vplyv nielen na štruktúru, textúru a ďalšie hmatové vnemy, ktoré často predurčujú klienta, aby si produkt kúpil. Od nej závisí, do akej miery aktívne zložky môžu preniknúť všade tam, kam treba. A viac než to, dobrý základ môže pracovať sám, potom môžu byť účinné látky v kréme vo veľmi malých množstvách, a krém bude aj tak dobrý. To je nakoniec základ a od neho veľmi závisí účinnosť. A rozdiel v cene rôznych základov je od €4 do €70 za kilogram. Obrovský rozsah medzi šaržami, je veľmi dôležitý. V drahých krémoch je väčšinou základná báza drahá, nie však vždy. V rozpočte však nemôže byť definovaná ako drahá.

- O "Existujú významné rozdiely v dámskej a pánskej ošetrujúcej kozmetike, s výnimkou parfumov a farby téglikov? Akje niektorý špecifický problém, potrebujú ľudia rôzneho pohlaviarôznu kozmetiku, alebo stačí vziať jeden set napríklad na dovolenku?

- Zďaleka nie vždy sa pre mužov a ženy ponúkajú rôzne liečivá na pleť, často je rozdiel v aróme, farbe a textúre. Ale sú značky, ktoré sa špecializujú na výrobu pánskych kozmetických prípravkov. Môžu ponúknuť originálne produkty.

Áno, existujú produkty, kde základ nehrá takú rolu. Napríklad, jednoduchý ochranný krém pre bezproblémovú neporušenú kožu nevyžaduje žiadne drahé bázy, základy, alebo špeciálne drahé aktívne zložky. Že to funguje perfektne, je niekedy správnou rovnováhou olejov a vitamínov. Krém pre citlivú pokožku, či proti starnutiu, na vytvorenie dobrého efektu, musí mať drahú bázu. A očný krém tiež.

A opäť, čítať etiketu a zistiť cenu základnej bázy, je veľmi ťažké. Z tohto dôvodu je ťažké odhaliť, či výrobcovia predávajú veľmi lacné krémy za veľmi vysokú cenu. Kvalitu základnej bázy možno pochopiť pomocou hmatových vnemov. Je to ako prírodný a syntetický zamat. Alebo kožušiny, kto niekedy hladil norku ten sa nepomýli.

Trvalá na riasy

Trvalá na riasy - chemická trvalá na riasy – procedúra v salónoch, ktorú ženy často absolvujú, ak sú nespokojné so svojimi krátkymi, alebo príliš rovnými riasami.

Chemická trvalá na riasy je alternatívou iných metód pre natočenie rias, napríklad, pomocou riasenky (špirály),  výsledok bude jasný, ale nie je tak odolný, a taký nedokáže spraviť žiadna špirála. Lacné riasenky prinesú len sklamanie, a tie, ktoré vedia riasy dokonalejšie vykrútiť, stoja už dosť peňazí.

Ďalšou možnosťou je ondulácia na riasy, pomocou špeciálnych klieští. To je pomerne starý vynález, ktorý má k dispozícii veľa žien. A nie len tak, pre nič za nič, pretože výborne  vykrútia riasy, ale efekt je elegantný, a vydrží jeden deň, a v prípade vlhkého počasia, alebo vo vetre zmizne okamžite. Použitie kulmových klieští musí byť jemné, lebo neopatrný pohyb môže poškodiť riasy, alebo dokonca ich vytrhať až z korienkov.

K dispozícii je tiež termálna ondulácia na riasy, špeciálnym  prístrojom. Riasy sú vykrútené počas dlhšej doby ako pri použití riasenky, alebo klieští, ale nie tak nadlho ako naondulované riasy.

V salóne PERSONA je možné si dať naondulovať riasy. Tento obľúbený postup sa prakticky nelíši od vlasovej chemickej ondulácie, aj keď sú tam isté rozdiely. Tento proces trvá asi 40 až 50 minút a nie je bolestivý. Špecialista pripraví špeciálnu chemickú látku na onduláciu rias, a  potom natáča každý vlas rias. Ako natáčky sa používajú pružné jednorazové valčeky. Pre každú ženu sa individuálne vyberá hrúbka a veľkosť valčeka, v závislosti od pôvodnej dĺžky rias, a od toho, čo chceme dosiahnuť. Potom sa šetrne nanesie gélová neutralizačná tekutina, ktorá musí pôsobiť 15 minút.

Spravidla sa ženy tešia a čudujú, keď  sa prvýkrát vidia v zrkadle, aký je výsledok po ondulácii rias. Oči sa javia byť väčšími a otvorenejšími. A poteší aj skutočnosť, že nebudete musieť zmeniť svoje návyky, alebo sa niečoho báť, že sa efekt sa stratí, ako je napríklad pri nadpojených riasach.

Škodí trvalá ondulácia riasam?

Táto otázka zaujíma takmer všetky ženy, ktoré majú o procedúru záujem. Najbežnejším problémom je otázka bezpečnosti procedúry pre oči, a prípadná strata rias. Sám o sebe tento postup nie je škodlivý ako farbenie vlasov. Ak je dodržaný technologický postup, nemáte sa čoho báť.  Prípravkom sa natiera  iba stredná časť rias, takže nepoškodí  oči ani pokožku.
Špeciálnu starostlivosť takétoriasy nevyžadujú. Avšak, nie je na škodu zásobiť ich vitamínmi, posilňovať cibuľky a udržiavať celkový stav rias pomocou domácej masky na riasy.

Ak ste si dali spraviť trvalu rias, nemusíte používať riasenku. Vaše riasy budú príjemne vykrútené a dlhé. Môžete použiť make-up, ako to robíte každý deň. Riasenka môže byť použitá, ak sa vám nepáči farba rias, a ak chcete, aby boli tmavšie. Odstránenie make-upu je tiež možné bez obmedzenia, vykrútenie nie je zraniteľné. Žiadny zákaz návštevy  sauny alebo bazéna. Môžete, rovnako ako predtým, nosiť kontaktné šošovky alebo okuliare. Dokonca ani zlé počasie nebude mať vplyv na krásu vášho vykrútenia rias.

Ako dlho drží trvalá ondulácia rias?

Dlhé vykrútené riasy vás budú tešiť minimálne jeden mesiac, a tí, ktorí majú šťastie aj dlhšie, v závislosti od štruktúry rias a odolnosti. Životný cyklus riasy je asi 3 mesiace, za tú dobu môžu vyrásť z cibuliek, môžu rapídne vyrásť, a potom nasleduje postupné odumieranie a úplná strata. V tomto momente sú riasy také, ako  nám ich príroda nadelila. Ak ste boli spokojní s účinkom ondulácie, ktorý Vám dával výrazný vzhľad, môžete znovu opakovať trvalú onduláciu rias po pár mesiacoch.

Je tu jedna námietka, na ktorú sa treba pripraviť: trvalá riasam vytiahne farbu, nie je to však dôvod na obavy, atento problém sa dá riešiť dvoma spôsobmi. Požívaním maskary si naniesť  svoju obľúbenú farbu, alebo si dať riasy v salóne nafarbiť permanentnou farbou (semipermanentný náter), pár dní po trvalej ondulácii. Nafarbenie je tiež celkom trvácne, výsledok bude viditeľný najmenej mesiac.

Pôvodná dĺžka rias nie je takmer dôležitá, len ovplyvňuje výber natáčky. Preto bude trvalá ondulácia na riasy zaujímavá aj pre tých, ktorí majú od prírody krátke a rovné riasy. Výsledkom sú krásne, dlhé a vykrútené riasy, oči majú otvorený vzhľad a vyžarujú  tajomstvo a neuveriteľné výrazové možnosti. Nebojte sa experimentov  vášho vzhľadu, samozrejme v rozumných medziach. Treba čítať recenzie o trvalých  onduláciách rias, zvážiť všetky riziká a výhody. Ak máte stále pochybnosti, môžete použiť špeciálne prostriedky na riasy, starostlivosť o riasy, dať im objem a hustotu.

MÝTUS 1. Výhody študovania zložení kozmetických prípravkov.

Dnes publikujeme pre vás prvý mýtus z knihy Tiiny Orasmayae-Meder a Janky Zubcovej "Beauty mýtusy", nám porozprávajú o výhodách študovania kozmetických prípravkov.

         "Výrobcovia vymýšľajú rozprávky o vždy zelených orchideách a o neuvädajúcich kaktusoch, ktoré nás ochránia pred vráskami. Mňa ale nemôžu zmiasť: prečítam si etiketu, a vždy viem, či bude prípravok účinný. Ako môže byť účinný v prípade, ak je kaktus na zozname účinných látok na poslednom mieste?"

Myšlienka, že budem lupou študovať štítok na tégliku s krémom, a aká je jeho účinnosť, je lákavá. Ale ak nemáte vyššie chemické vzdelanie, a chcete na základe čítania etikety robiť závery o účinnosti výrobku, je táto činnosť nezmyselná. To je ako by Vám laik určil anamnézu, a predpísal Vám liečbu.

Ale aj keď ste absolventom chemickej školy, a chápete význam všetkých termínov, stále to nestačí. Mali by ste mať tiež informácie o percentách zložiek na etiketách, ktoré tam väčšinounie sú. Okrem toho je dôležité poznať nuansy výroby, o ktorých sa tam tiež nič nedozviete.

Ja sama rada čítam etikety kvôli tomuto dôvodu, a navštevujem salóny krásy. Ale aj ja, odborník v tejto oblasti, potrebujem na naštudovanie asi pol hodinu na jeden prípravok. Po prečítaní môžem zistiť, aká je textúra prípravku (približne), a či môže spôsobiť dráždenie. Ale pochopiť, do akej miery bude prípravok efektívny to viem odhadnúť len veľmi hrubo. Pre tých, ktorí napríklad učia zemepis, alebo pečú chlieb, je tento odhad čínskou gramatikou.

Ak však máte odskúšanú nejakú zložku N, ktorá je škodlivá, skúste ju odmietnuť v akomkoľvek prípravku.

Ak sa napriek tomu rozhodnete, že budete starostlivo skúmať obsah téglika alebo tuby, nezabudnite na niektoré nuansy. Napríklad percento aktívnych zložiek. Áno, samozrejme, na obale sú uvedené v zostupnom poradí to jest z maxima na minimum ich koncentrácie. Ale musíme mať na pamäti, že niektoré z účinných látok nemusia mať najvyššiu koncentráciu, aj pätnáste miesto je postačujúce v zozname ingrediencií, aby boli efektívne.

Alebo, povedzme, peptidy (na obale sú označené ako prísady s názvom kde figuruje slovo peptid. Napríklad Acetyl hexapeptid-8 alebo palmitoyl pentapeptid-4. Sú uvedené v zriedenej podobe, v akej sú v skutočnosti v prípravku. Ich množstvo sa udáva v sušine, a preto sa v zozname posunú na predposledné miesto, ale to neznamená, že prípravok je menej účinný .

A nakoniec, niečo, čo vy, ani ja neviem, bez ohľadu na to, ako vieme čítať etikety a to kvalita ingredienciencií. Napríklad, rastlinné extrakty a veľký význam ich pôvodu. Napríklad, známe bambucké maslo, alebo karité (bambucké maslo, Beurre karité)  a oblasť v ktorej rastie, je uvedená pri zozname zložiek na tégliku? Ak v severnej Afrike, kde sa zbiera v zimných mesiacoch, je pravdepodobné, že je najlepšie, a obsahuje v prípravku veľmi cenné nenasýtené mastné kyseliny. Avšak bambucké maslo zo západnej Afriky bude úplne odlišné  pomerom kyselín. Na trhu existujú ingrediencie pre viac ako 50 druhov karité, rôznej kvality a v rôznych cenových hladinách. Ale na obale sú zastúpené zhodne.

Alebo obyčajný extrakt z kvetu - nevädze. Na prípravku X to bude popísané presne tak, ako na etikete prípravku  krému Y. Ale kde bola nevädza nazbieraná v tomto prípade? A kedy? Kedy nevädza kvitla? Ako dlho už sa sušila? Ako ju extrahovali?

Podľa môjho názoru, všeobecne platí, že čítanie etikiet je ideálnym spôsobom pre individuálny vývoj rastu, ale nie je dôvodom pre nákup (alebo odmietnutie výrobku). Bohužiaľ, jediným ukazovateľom, ktorému môžete veriť, sú osobné skúsenosti.

Ako sa zbaviť akné, alebo zázračný A-Nox od HL

Akné je jedným z najčastejších kožných problémov na svete. V podstate ide o zápal mazových žliaz a vlasových folikulov.

Mastné výlučky z mazových žliaz spôsobujú zablokovanie korienkov chĺpkov, a vytvárajú akúsi tukovú zátku, ktorá sa nazýva akné (tzv. komedóny). Pri styku so vzduchom dochádza k ich oxidácii, v dôsledku ktorej sa potom vytvárajú čierne pupienky. Ak je otvor korienka úplne zablokovaný, tak komedóny, ktoré nie sú v kontakte so vzduchom, vyzerajú ako malé tukové guľôčky pod kožou.

Akné je bežné najmä v období puberty, kvôli zvýšenej hormonálnej aktivite v tomto veku. Táto aktivita spôsobuje, že sa mazové žľazy rozširujú a produkujú nadmerné množstvo mazu. Akné sa však môže tvoriť aj u dospelých vo veku tridsať, alebo štyridsať rokov, alebo aj v neskoršom veku, predovšetkým v dôsledku hormonálnych zmien. Medzi ďalšie faktory, ktoré môžu prispieť ku vzniku alebo zhoršeniu akné, patria: genetika, nesprávna strava, stres a fajčenie. Akné sa zvyčajne vyskytuje na pokožke tváre, ale môže zasiahnuť aj ramená, chrbát a hruď.

Tradičné čistenie pleti pomocou horúcej pary a mechanického odstránenia „čiernych bodiek“ prináša klientom len bolestivé pocity, vedie k zápalom a dehydratácii. Obnovenie pleti trvá niekoľko dní, môže zanechať jazvy a zhoršiť farbu tváre a textúru pokožky. Preto v salóne PERSONA v Bratislave ponúkame účinné ošetrenie mastnej pleti a akné, pomocou prípravkov A-NOX spoločnosti HL, ktorá je poprednou svetovou značkou v oblasti profesionálnej kozmetiky.

Procedúra „Hĺbkové čistenie pleti” sa vykonáva pomocou prípravkov produktového radu A-NOX. Prípravky z tohto radu sa vyznačujú vysokou účinnosťou a obsahom vysoko kvalitných zložiek, ktoré prinášajú hmatateľné výsledky. Kombinácia cukru, kyselín a ďalších aktívnych látok stimuluje regeneráciu a hojenie pleti, urýchľuje upokojenie a hojenie pleti poškodenej v dôsledku akné, koriguje a obmedzuje nadmernú tvorbu mazu a zabraňuje vzniku jaziev po akné.

Na začiatku ošetrenia sa aplikuje Cukrové mydlo A-Nox, ktoré obsahuje prírodné antiseptické zložky (cukor, citrón) na dôkladné vyčistenie pleti. Mydlo okrem toho stimuluje prirodzené hojenie kozmetických nedostatkov, upravuje vylučovanie mazu a zabraňuje mastnému a lesklému vzhľadu pleti.

Druhým krokom procedúry je Pleťová voda A-Nox s dezinfekčnými účinkami. Na rozdiel od produktov s podobným názvom, Pleťová voda A-Nox od HL nie len upravuje tvorbu mazu, ale predo všetkým stimuluje prekrvenie pleti. Pokožka ako chameleón mení farbu na červenú a zvýšený tlak krvi zabezpečuje výmenu látok medzi bunkami, krvou a lymfou. Tkanivový mok sa dostáva späť do krvného obehu spolu s odpadovými látkami, ktoré sa odstraňujú z tkanív. Výsledok je viditeľný už po piatich minútach ošetrenia. Látky pôsobia protizápalovo, zlepšujú tón pleti a zjemňujú jej vzhľad.

BALANCE PEELING od spoločnosti HL je jedinečný profesionálny vyvažovací peeling určený pre mastnú a kombinovanú pokožku so sklonom k akné. Dobre čistí póry, odstraňuje komedóny, zabraňuje zápalu. BALANCE PEELING obsahuje kyselinu salicylovú v najvyššej možnej koncentrácii, ktorá má protizápalové účinky, preniká hlboko do pupienkov a pomáha zabrániť hromadeniu tuku v mazových žľazách. Medzi aktívnymi latkami BALANCE PEEL sú napríklad harmanček, granátové jablko a Acai olej, ktorý je bohatý na omega 3, 6 a 9 mastné kyseliny, obsahuje komplex vitamínov. Acai olej obsahuje viac ako 10 antioxidantov, ako aj červené hroznové víno. Zmäkčuje pokožku, má hodvábny efekt, vyživuje, hydratuje a spomaľuje proces starnutia. Podporuje regeneráciu buniek a zlepšuje imunitný systém.

 

Dôležitým krokom pri hĺbkovom čistení je aj A-Nox Solution, jedinečný roztok určený na zmäkčenie komedónov, rozpúšťa tukové guľôčky a koriguje textúru pleti. Pomáha odstraňovať akútne problémy, ktoré sú spoločné pre mastnú a problematickú pleť.

 

A-Nox antiseptická a sťahujúca Maska je finálny krok procedúry prihĺbkovom čistení pleti. Maska absorbuje nadmernú mastnotu a stimuluje hojenie kozmetických nedostatkov spôsobených akné.

V salóne PERSONA v Bratislave pracujeme podľa postupov odporúčaných výrobcom kozmetických prípravkov, alebo prístrojov. Ale široká ponuka profesionálnych prípravkov HL a každodenná spolupráca s konzultantmi HL dovoľuje našim kozmetičkám vám ponúknuť viac možnosti ošetrení vašej pleti na báze rady A-Nox.

Podľa potreby pleti sa dá doplniť ošetrenie ďalšími prípravkami A-Nox, prípadne použiť iné vyvážené kombinované prostriedky, ktoré pomáhajú pleti udržať vlhkosť a dôsledne sa zbaviť mazu.

V PERSONA salóne ponúkame 3 varianty vykonania procedúry „Hĺbkové čistenie pleti”:

·         Univerzálny – pri mierne prejavenej hyperkeratóze a pri malých komedónoch (akné) a je aj najekonomickejší.

·         Špeciálny – pri hyperkeratóze, seboroickej dermatitíde a pri veľkých komedónoch.

·         Mierny – variant pre suchú dehydratovanú pokožku.