Ako sa zbaviť akné, alebo zázračný A-Nox od HL

Akné je jedným z najčastejších kožných problémov na svete. V podstate ide o zápal mazových žliaz a vlasových folikulov.

Mastné výlučky z mazových žliaz spôsobujú zablokovanie korienkov chĺpkov, a vytvárajú akúsi tukovú zátku, ktorá sa nazýva akné (tzv. komedóny). Pri styku so vzduchom dochádza k ich oxidácii, v dôsledku ktorej sa potom vytvárajú čierne pupienky. Ak je otvor korienka úplne zablokovaný, tak komedóny, ktoré nie sú v kontakte so vzduchom, vyzerajú ako malé tukové guľôčky pod kožou.

Akné je bežné najmä v období puberty, kvôli zvýšenej hormonálnej aktivite v tomto veku. Táto aktivita spôsobuje, že sa mazové žľazy rozširujú a produkujú nadmerné množstvo mazu. Akné sa však môže tvoriť aj u dospelých vo veku tridsať, alebo štyridsať rokov, alebo aj v neskoršom veku, predovšetkým v dôsledku hormonálnych zmien. Medzi ďalšie faktory, ktoré môžu prispieť ku vzniku alebo zhoršeniu akné, patria: genetika, nesprávna strava, stres a fajčenie. Akné sa zvyčajne vyskytuje na pokožke tváre, ale môže zasiahnuť aj ramená, chrbát a hruď.

Tradičné čistenie pleti pomocou horúcej pary a mechanického odstránenia „čiernych bodiek“ prináša klientom len bolestivé pocity, vedie k zápalom a dehydratácii. Obnovenie pleti trvá niekoľko dní, môže zanechať jazvy a zhoršiť farbu tváre a textúru pokožky. Preto v salóne PERSONA v Bratislave ponúkame účinné ošetrenie mastnej pleti a akné, pomocou prípravkov A-NOX spoločnosti HL, ktorá je poprednou svetovou značkou v oblasti profesionálnej kozmetiky.

Procedúra „Hĺbkové čistenie pleti” sa vykonáva pomocou prípravkov produktového radu A-NOX. Prípravky z tohto radu sa vyznačujú vysokou účinnosťou a obsahom vysoko kvalitných zložiek, ktoré prinášajú hmatateľné výsledky. Kombinácia cukru, kyselín a ďalších aktívnych látok stimuluje regeneráciu a hojenie pleti, urýchľuje upokojenie a hojenie pleti poškodenej v dôsledku akné, koriguje a obmedzuje nadmernú tvorbu mazu a zabraňuje vzniku jaziev po akné.

Na začiatku ošetrenia sa aplikuje Cukrové mydlo A-Nox, ktoré obsahuje prírodné antiseptické zložky (cukor, citrón) na dôkladné vyčistenie pleti. Mydlo okrem toho stimuluje prirodzené hojenie kozmetických nedostatkov, upravuje vylučovanie mazu a zabraňuje mastnému a lesklému vzhľadu pleti.

Druhým krokom procedúry je Pleťová voda A-Nox s dezinfekčnými účinkami. Na rozdiel od produktov s podobným názvom, Pleťová voda A-Nox od HL nie len upravuje tvorbu mazu, ale predo všetkým stimuluje prekrvenie pleti. Pokožka ako chameleón mení farbu na červenú a zvýšený tlak krvi zabezpečuje výmenu látok medzi bunkami, krvou a lymfou. Tkanivový mok sa dostáva späť do krvného obehu spolu s odpadovými látkami, ktoré sa odstraňujú z tkanív. Výsledok je viditeľný už po piatich minútach ošetrenia. Látky pôsobia protizápalovo, zlepšujú tón pleti a zjemňujú jej vzhľad.

BALANCE PEELING od spoločnosti HL je jedinečný profesionálny vyvažovací peeling určený pre mastnú a kombinovanú pokožku so sklonom k akné. Dobre čistí póry, odstraňuje komedóny, zabraňuje zápalu. BALANCE PEELING obsahuje kyselinu salicylovú v najvyššej možnej koncentrácii, ktorá má protizápalové účinky, preniká hlboko do pupienkov a pomáha zabrániť hromadeniu tuku v mazových žľazách. Medzi aktívnymi latkami BALANCE PEEL sú napríklad harmanček, granátové jablko a Acai olej, ktorý je bohatý na omega 3, 6 a 9 mastné kyseliny, obsahuje komplex vitamínov. Acai olej obsahuje viac ako 10 antioxidantov, ako aj červené hroznové víno. Zmäkčuje pokožku, má hodvábny efekt, vyživuje, hydratuje a spomaľuje proces starnutia. Podporuje regeneráciu buniek a zlepšuje imunitný systém.

 

Dôležitým krokom pri hĺbkovom čistení je aj A-Nox Solution, jedinečný roztok určený na zmäkčenie komedónov, rozpúšťa tukové guľôčky a koriguje textúru pleti. Pomáha odstraňovať akútne problémy, ktoré sú spoločné pre mastnú a problematickú pleť.

 

A-Nox antiseptická a sťahujúca Maska je finálny krok procedúry prihĺbkovom čistení pleti. Maska absorbuje nadmernú mastnotu a stimuluje hojenie kozmetických nedostatkov spôsobených akné.

V salóne PERSONA v Bratislave pracujeme podľa postupov odporúčaných výrobcom kozmetických prípravkov, alebo prístrojov. Ale široká ponuka profesionálnych prípravkov HL a každodenná spolupráca s konzultantmi HL dovoľuje našim kozmetičkám vám ponúknuť viac možnosti ošetrení vašej pleti na báze rady A-Nox.

Podľa potreby pleti sa dá doplniť ošetrenie ďalšími prípravkami A-Nox, prípadne použiť iné vyvážené kombinované prostriedky, ktoré pomáhajú pleti udržať vlhkosť a dôsledne sa zbaviť mazu.

V PERSONA salóne ponúkame 3 varianty vykonania procedúry „Hĺbkové čistenie pleti”:

·         Univerzálny – pri mierne prejavenej hyperkeratóze a pri malých komedónoch (akné) a je aj najekonomickejší.

·         Špeciálny – pri hyperkeratóze, seboroickej dermatitíde a pri veľkých komedónoch.

·         Mierny – variant pre suchú dehydratovanú pokožku.