Zábaly – chudnime, či nie?

Aj v našom salóne sme začali robiť zábaly. Prečo som si ich vybral? Na čo sú určené, a čo je pravda v marketingových letákoch? Toto zistiť a zároveň nájsť aj procedúru, ktorá by bola naozaj účinná a páčila by sa aj naším klientom, bola moja domáca úloha na niekoľko mesiacov.

Predovšetkým - zábaly sú najobľúbenejšia ženská procedúra proti celulitíde. Páči sa ženám nie len z toho dôvodu, že je komfortná a relaxačná, ale že je naozaj aj účinná. 

Aké sú zábaly?

Na trhu som našiel asi 10 najpopulárnejších prípravkov, ktoré majú ten či onen efekt: med, škorica, káva, čokoláda, oleje, riasy a pod. Ale zaujal ma samotný spôsob aplikácie prípravkov, ktorý  rozdeľuje zábaly na chladivé a hrejivé.

Z technického hľadiska sa pri chladivých zábaloch zúžujú kapiláry a žíly, krv a lymfa prenášajú toxíny do vnútra čistiacich orgánov a telo sa ich zbavujeprirodzeným spôsobom. Tento typ zábalov je veľmi účinný pre opuchnuté a unavené nohy, rovnako ako rehabilitácia pre rozšírené žíly. Použitím rôznych zložiek, môžete získať rôzne efekty. Tak napríklad, chladenie pomocou gélov s citrónovým extraktom, znižuje hmotnosť a zlepšuje pokožku, v prípade že gél obsahuje extrakt z pagaštanu a mentol, posilňujú sa steny kapilár a aktivuje sa lymfatický systém. Je dôležité a aj preukázané, že chladivý zábal je úplne bezpečný. Ale... tento druh zábalu nemá žiadny vplyv na metabolizmus a množstvo spálenych kalórií, preto neovplyvňuje váhu. Po procedúre síce nameriáme úbytok - 2cm – nejde však o odstránenie tukov, ale o odstránenie vody z ošetrených častí tela. S celulitídou to bude lepšie, ale centimetre sa však čoskoro vrátia.

Hrejivé zábaly sú trošku iné. Pod vplyvom teplej elektrickej prikrývky sa kapiláry a žily rozširujú a posilňuje sa krvný obeh. Tak ako aj v saune, cez otvorené póry sa na povrch pokožky vyplavia toxíny a teplo spôsobí metabolické procesy, výsledkom ktorých je odstránenie vody. Odstránenie vody je tažká práca pre vaše telo a preto sa spaľujú kalórie. A keďže spaľujeme kalórie - tak chudneme! Hrejivé zábaly sú najefektívnejšie v boji proti celulitíde a rôznym formám obezity. Ale nezabudnite, že tento typ zábalu má aj svoje kontraindikácie a preto nie je vhodný pre ľudí s kŕčovými žilami.

Asi nemusím zdôrazňovať, že samotný zábal, aj keď je najúčinnejší zo všetkých, vždy zostane len súčasťou vášho programu pre zníženie váhy či boja proti celulitíde. Dodržiavanie pitného režimu, diéta, šport, sex a iné charakteristiky zdravého života vás musia napĺňať od rána do večera.

Môj prieskum potvrdil, že obidva druhy zábalov sú zaujímavé, účinné, určené pre rôzne účely a dokonca niekedy sa dajú aj kombinovať. Ale... len hrejivé zábaly ničia celulitídu a upravujú postavu s vysokou efektivitou. Preto sme v PERSONA začali ponúkať predovšetkým hrejivé zábaly.

Kozmetika.

Čo sa týka kozmetiky, kritéria môjho výberu sú: dlhoročné skúsenosti a bohatá história značky, byť lídrom na trhu v niekoľkých krajinách, profesionálny prístup k vzdelaniu, prírodne najkvalitnejšie suroviny, šetrný vzťah k prírode a samozrejme - pozitívne hodnotenia reálnych klientov salónov.