Trvalá na riasy

Trvalá na riasy - chemická trvalá na riasy – procedúra v salónoch, ktorú ženy často absolvujú, ak sú nespokojné so svojimi krátkymi, alebo príliš rovnými riasami.

Chemická trvalá na riasy je alternatívou iných metód pre natočenie rias, napríklad, pomocou riasenky (špirály),  výsledok bude jasný, ale nie je tak odolný, a taký nedokáže spraviť žiadna špirála. Lacné riasenky prinesú len sklamanie, a tie, ktoré vedia riasy dokonalejšie vykrútiť, stoja už dosť peňazí.

Ďalšou možnosťou je ondulácia na riasy, pomocou špeciálnych klieští. To je pomerne starý vynález, ktorý má k dispozícii veľa žien. A nie len tak, pre nič za nič, pretože výborne  vykrútia riasy, ale efekt je elegantný, a vydrží jeden deň, a v prípade vlhkého počasia, alebo vo vetre zmizne okamžite. Použitie kulmových klieští musí byť jemné, lebo neopatrný pohyb môže poškodiť riasy, alebo dokonca ich vytrhať až z korienkov.

K dispozícii je tiež termálna ondulácia na riasy, špeciálnym  prístrojom. Riasy sú vykrútené počas dlhšej doby ako pri použití riasenky, alebo klieští, ale nie tak nadlho ako naondulované riasy.

V salóne PERSONA je možné si dať naondulovať riasy. Tento obľúbený postup sa prakticky nelíši od vlasovej chemickej ondulácie, aj keď sú tam isté rozdiely. Tento proces trvá asi 40 až 50 minút a nie je bolestivý. Špecialista pripraví špeciálnu chemickú látku na onduláciu rias, a  potom natáča každý vlas rias. Ako natáčky sa používajú pružné jednorazové valčeky. Pre každú ženu sa individuálne vyberá hrúbka a veľkosť valčeka, v závislosti od pôvodnej dĺžky rias, a od toho, čo chceme dosiahnuť. Potom sa šetrne nanesie gélová neutralizačná tekutina, ktorá musí pôsobiť 15 minút.

Spravidla sa ženy tešia a čudujú, keď  sa prvýkrát vidia v zrkadle, aký je výsledok po ondulácii rias. Oči sa javia byť väčšími a otvorenejšími. A poteší aj skutočnosť, že nebudete musieť zmeniť svoje návyky, alebo sa niečoho báť, že sa efekt sa stratí, ako je napríklad pri nadpojených riasach.

Škodí trvalá ondulácia riasam?

Táto otázka zaujíma takmer všetky ženy, ktoré majú o procedúru záujem. Najbežnejším problémom je otázka bezpečnosti procedúry pre oči, a prípadná strata rias. Sám o sebe tento postup nie je škodlivý ako farbenie vlasov. Ak je dodržaný technologický postup, nemáte sa čoho báť.  Prípravkom sa natiera  iba stredná časť rias, takže nepoškodí  oči ani pokožku.
Špeciálnu starostlivosť takétoriasy nevyžadujú. Avšak, nie je na škodu zásobiť ich vitamínmi, posilňovať cibuľky a udržiavať celkový stav rias pomocou domácej masky na riasy.

Ak ste si dali spraviť trvalu rias, nemusíte používať riasenku. Vaše riasy budú príjemne vykrútené a dlhé. Môžete použiť make-up, ako to robíte každý deň. Riasenka môže byť použitá, ak sa vám nepáči farba rias, a ak chcete, aby boli tmavšie. Odstránenie make-upu je tiež možné bez obmedzenia, vykrútenie nie je zraniteľné. Žiadny zákaz návštevy  sauny alebo bazéna. Môžete, rovnako ako predtým, nosiť kontaktné šošovky alebo okuliare. Dokonca ani zlé počasie nebude mať vplyv na krásu vášho vykrútenia rias.

Ako dlho drží trvalá ondulácia rias?

Dlhé vykrútené riasy vás budú tešiť minimálne jeden mesiac, a tí, ktorí majú šťastie aj dlhšie, v závislosti od štruktúry rias a odolnosti. Životný cyklus riasy je asi 3 mesiace, za tú dobu môžu vyrásť z cibuliek, môžu rapídne vyrásť, a potom nasleduje postupné odumieranie a úplná strata. V tomto momente sú riasy také, ako  nám ich príroda nadelila. Ak ste boli spokojní s účinkom ondulácie, ktorý Vám dával výrazný vzhľad, môžete znovu opakovať trvalú onduláciu rias po pár mesiacoch.

Je tu jedna námietka, na ktorú sa treba pripraviť: trvalá riasam vytiahne farbu, nie je to však dôvod na obavy, atento problém sa dá riešiť dvoma spôsobmi. Požívaním maskary si naniesť  svoju obľúbenú farbu, alebo si dať riasy v salóne nafarbiť permanentnou farbou (semipermanentný náter), pár dní po trvalej ondulácii. Nafarbenie je tiež celkom trvácne, výsledok bude viditeľný najmenej mesiac.

Pôvodná dĺžka rias nie je takmer dôležitá, len ovplyvňuje výber natáčky. Preto bude trvalá ondulácia na riasy zaujímavá aj pre tých, ktorí majú od prírody krátke a rovné riasy. Výsledkom sú krásne, dlhé a vykrútené riasy, oči majú otvorený vzhľad a vyžarujú  tajomstvo a neuveriteľné výrazové možnosti. Nebojte sa experimentov  vášho vzhľadu, samozrejme v rozumných medziach. Treba čítať recenzie o trvalých  onduláciách rias, zvážiť všetky riziká a výhody. Ak máte stále pochybnosti, môžete použiť špeciálne prostriedky na riasy, starostlivosť o riasy, dať im objem a hustotu.