PERSONA Lab: Kyslíkový lifting.

Revolučné kyslíkové procedúry na tvár a telo objavili vďaka kombinácii vedy a špičkových kozmetických technológií. Sú schopné znížiť príznaky starnutia, obnoviť zdravie a riešiť rôzne kožné problémy.

V dôsledku dlhoročného výskumu sa objavila možnosť riešiť mnoho problémov pokožky tváre a tela, ktoré boli ešte nedávno neprekonateľné. Základom je použitie unikátnej technológie, ktoré dodáva aktívne zložky hlbšie do kože, viac ako  keď používate obyčajný krém. Jedným z nich je kyslíkový lifting:  Tzv. priame zavedenie kozmetických prípravkov do kožných buniek pod tlakom koncentrovaného kyslíka.

Kyslíkový lifting je často nazývaný kyslíkovou maskou. Ale de facto nemôže byť nazývaný maskou, pretože kyslík sa počas procedúry dodáva do kože pri určitom tlaku. Vo vzduchu sa nachádza len menej ako 21 percent kyslíka, ale počas ošetrenia pomocou špeciálneho prístroja sa kyslík dostáva do pokožky v podstatne vyššej koncentrácii, až do 95%, čo ľudskému organizmu nesmierne prospieva. Aktivuje krvný obeh a stimuluje metabolizmus, ktorý sa automaticky spomaľuje  vekom.

Technológia kyslíkového liftingu bola vyvinutá austrálskou spoločnosťou už dávno, ale popularita prišla až v roku 2006, keď sa speváčka Madonna vyjadrila, že neustále používa kyslíkovú terapiu a s výsledkami je tak spokojná, že zariadenia na  kyslíkovú terapiu má v každom zo svojich domov.

V súčasnej dobe sa kyslíkové procedúry  preventívne využívajú v kozmetických a relaxačných salónoch po celom svete.

Za a proti

Táto metóda má však aj svojich odporcov. Tí tvrdia, že kyslík nemôže byť dodaný do hlbokých vrstiev kože, a nemôže mať vplyv na pokožku. K dispozícii sú aj vážnejšie kritické tvrdenia, ktoré sa odvolávajú  na to, že atóm kyslíka neomladzuje, ale skôr vo forme voľných radikálov privádza pokožku k vráskam a starnutiu.

Niektorí lekári tvrdia, že účinnosť kyslíka na osobu ešte stále nebola preukázaná klinicky. Ale tváre celebrít, a stovky našich spokojných zákazníkov hovoria samy za seba. Nie je potrebné ďalšie tvrdenie o účinnosti tejto terapie.

Takže, má, či nemá  význam ísť na kyslíkovú procedúru?

Metóda

Najprv musí kozmetička v salónevykonať  dôkladné vyčistenie tváre. To sa vykonáva pomocou špeciálneho účinného prostriedku na čistenie pokožky, prístrojovým alebo kombinovaným čistením pleti.

Na tvár sa nanáša individuálne zvolená hydratačná maska s kyselinou hylaurónovou. Ďalej špecialista na kozmetiku aplikuje kyslík so špeciálnym sérom. Spolu s kyslíkom sa do kože dodávajú vitamíny, ďalšie hydratačné prísady a antioxidanty. Sérum sa aplikuje pomocou špeciálnej pištole pod vysokým tlakom. V salóne PERSONA pre aplikáciu kyslíka sa používajú moderné nemecké prístroje Weinmann.

Po procedúre sa tvár rozjasní, pokožka vyzerá mladšie, pleť sa stáva hladšou. Procedúra sa dá prirovnať k chemickému peelingu, pretože odstraňuje vrstvy odumretých kožných buniek.

Klinické štúdie dokazujú, že kyslík dodaný pleti zvonka výrazne zlepšuje elasticitu pokožky, tvorbu kolagénu, hojenie, hydratáciu a vypnutie kontúr. Aplikácia kyslíka a séra pôsobí proti strate pružnosti, zvyšuje odolnosť pleti, skvalitňuje mikrocirkuláciu, čo vedie k celkovému zlepšeniu stavu pleti,  koriguje drobné vrásky a pigmentové škvrny, dochádza k zjednoteniu farebného tónu pleti, zmierňuje ekzematické prejavy. Po ošetrení miznú stopy po únave a strese.

Nemusíte sa obávať žiadnych začervenaní, alebo opuchov pokožky. Tento postup je úplne bezbolestný, a účinok je okamžitý a úplne eliminuje známky únavy. Po dokončení pohľad do zrkadla potvrdí, že nie ste len krásna žena, ale aj svieža a veľmi očarujúca dáma.

Kyslíkový lifting odporúčame absolvovať raz týždenne po dobu šiestich mesiacov. K ďalšiemu udržaniu efektu aspoň raz za mesiac. Medzi ošetreniami netreba zabúdať na domácu starostlivosť o pleť. V dôsledku toho bude tvár vyzerať mladšie, pleť  bude žiariť zvnútra, a stane sa mäkšou a pružnejšou.

Jedinou nevýhodou tohto ošetrenia je krátke trvanie účinku. Na druhej strane, najväčšou výhodou je možnosť použitia make-upu bezprostredne po aplikácií kyslíka, a nie je potrebná  rehabilitácia pleti.

Koľko Vás vyjde táto metóda?

Pred 10 rokmi by ste za návštevu salónu krásy zaplatili až 250 eur. Vzhľadom k pravidelným návštevám, ako radia odborníci, by Vás kyslíková terapia vyšla ročne na až 4 tisíc eur. V dnešnej dobe je však cena veľmi priaznivá. Jedna návšteva salóna Vás bude stáť od 15 do 40 eur, v závislosti od balíka ošetrení. Tiež si môžete usporiť nákupom permanentky na niekoľko procedúr.

Ak hľadáte cenovo dostupnú alternatívu kyslíkovej procedúry, odporúčame  používať masku s kyselinou hyalurónovou. Tá hydratuje a pekne vypĺňa pokožku. Ale v salóne PERSONA môže byt namiešaná do séra počas kyslíkového ošetrenia za účelom zvýraznenia efektu procedúry a najlepších výsledkov.

Kontraindikácie

Ak máte citlivú pokožku, je vhodné si objednať  najprv konzultáciu v salóne PERSONA, alebo sa poradiť s dermatológom ešte pred kyslíkovou procedúrou.

Vyhnite kyslíkovej procedúre, ak máte suchú, šupinatú pokožku, akné, dermatitídu alebo rosaceu.